Mi az a Google Adsense és hogyan tudok pénzt keresni vele?

2016. október 12. 07:29 - Chasetherabbit

Íme egy újabb mód az online pénzkeresésre!

Mindegy, hogy 5 perce vagy 5 éve írsz blogot, általában felmerül a kérdés, hogy kereshetnél pénzt is vele. Legújabb cikkünkben megismerkedhettek a Google AdSense használatával és bemutatjuk, hogyan tudtok mellékjövedelmet szerezni a segítségével. Meg fogunk osztani veletek hasznos információkat a használattal kapcsolatosan is.

 google-adsense-logo-1920.jpg

Mi a Google AdSense?

AdSense egy program, amely lehetővé teszi a blog és weboldal tulajdonosoknak, hogy pénzt keressenek a keresőóriás hirdetéseivel. Alapvetően egy elenyésző százalékot kapsz egy adott hirdetés után ( nagy részét elteszi magának a Google ), de egy jól látogatott oldalnál már mindenképpen érdemes elgondolkozni rajta.

A Google AdSense az egyik legismertebb formája annak, hogyan hirdessünk a jól látogatott online felületünkön és keressünk pénzt, a látogatottság mértékétől függően. Mindenképpen szeretnénk leszögezni, hogy az AdSense nem egy tipikus légy-gazdag-gyorsan megoldás, de hosszútávon és kellő kitartással, érdekes tartalommal jól lehet keresni vele.

google-adsense-approved.jpg

Alapvetően két módja van a pénzkeresésnek az  AdSense használatával:

 

  • Impresszió általi kifizetések – Postok, oldalak, tartalom látogatás után fizet.
  • Klikkek után – Tehát hányan kattintanak az adott hirdetésre. ( ne próbálj meg saját magad rákattintani – részletek később )

A lehető legegyszerűbben leírva, kapsz a Google – től egy kódot, amelyet be tudsz illeszteni a weboldadba. Ezt követően ki tudod választani, mekkora hirdetés legyen, hol helyezkedjen el az oldaladon és még azt is ki tudod választani, milyen jellegű hirdetéseket jelenítsen/ne jelenítsen meg.

Amint eléred a 100 dolláros küszöböt, megkapod a kifizetést a hirdetések után. Csekket is küld az AdSense, de van lehetőség rá, hogy direkt banki átutalással kapd meg.

make-money-from-your-website.png

Ki az, aki alkalmas az AdSense használatára?

  • Amennyiben használod a Bloggert egyszerűen csak kattints a „monetize” tabulátorra és már fel is tudod konfigurálni a fiókodat.
  • Wordpress weboldal tulajdonosként az AdSense rendszerében kell regisztrálnod magad. Ezt követően kapsz egy kódot, amelyet el tudsz helyezni a weboldaladon. Természetesen használhatsz plugint is, amely elhelyezi neked a weboldal forráskódjában.
  • Ha ingyenes tárhelyet használsz a weboldaladhoz, nem tudod igénybe venni az AdSense-t, de tudod használni a WordAds-t helyette, amennyiben van saját domain neved.

 

Mennyi pénzt tudok keresni vele?

Ahogy korábban leírtuk, nem fogsz gyorsan meggazdagodni az AdSense-el. Hosszú idő amíg eljutsz arra a szintre, hogy összeszedd a 100 dolláros kifizetési limitet. Természetesen ez weboldal és forgalom függő. Ha van egy rendszeresen látogatott blogod, érdemes aktiválni.

Változó, hogy hirdetésenként mennyit pénzt fizet a Google.  Függ az aktuális kulcsszótól, amire rákeres az illető,  függ azok százalékos arányától, akik rákattintanak az adott hirdetésre, stb. Tehát láthatjátok, hogy eléggé szofisztikált rendszerről beszélünk, amely több szempontot is figyelembe vesz.

Nagyon sok olyan tapasztalatról hallunk, hogy hónapokig alig kerestek néhány dollárt az AdSense-el. Ez teljesen normális, különösen, ha új weboldalról beszélünk. Ez egy folyamat és ha nincs meg a kellő türelmünk hozzá, akkor valószínűleg nem is nekünk való ez a szolgáltatás.

iphone-624709_1920.jpg

Hogyan kereshetek többet?

Alapvetően a legjobb megoldás arra, hogy több pénzt termeljen nekünk az AdSense, a keresőoptimalizálás. Az organikus forgalom 99%-a a keresőkön keresztül érkezik meg a weboldalunkra. Továbbá a megfelelő optimalizálás, egyre relevánsabb hirdetéseket eredményez. Ez pedig szintén előnyös, hiszen gondoljunk csak bele, ha valaki épp arra találja meg a választ egy adott hirdetésben, amelyet valójában keres, klikkelni fog.

Tiltólista

forbidden-questions.jpg

  • Soha, de soha ne kattints a saját hirdetéseidre!

Ha még nem lennél tisztában vele, a Google gyakorlatilag mindenről tud. Természetesen azt is meg tudják neked mondani, mikor kattintottál a saját hirdetésedre. Tény, hogy csábító dolog 50-szer ráklikkelni, de minden, amit ezzel elérsz mindössze az, hogy ki fognak záni az AdSense-ből!

  • Soha ne bátorítsd a családtagokat és a barátaidat a kattintásra.

Ugyancsak, a fentebb leírtak. Megteheted és bannolni fognak és még véletlenül se forduljon meg a fejedben, hogy a Google nem jön rá! Nem tudni, pontosan hogyan, de rá fog jönni. Láttunk erre példát. Tehát óvakodjunk tőle!

  • Mindig figyeld a kattintásaidat!

Ha általában két kattintást kapsz havonta és hirtelen egyik nap érkezik 100, akkor biztos lehetsz benne, hogy valami nincsen rendben. Talán valaki úgy próbál bosszút állni rajtad, hogy minden hirdetésedet többször végig kattintgatja és ennek szintén bannolás lesz az eredménye, függetlenül attól, hogy nem tettél semmit. Amennyiben ilyet észlelsz, azonnal jelezd a Google-nek.

  • Soha ne úgy tekints az AdSense-re mint az elsődleges bevételi forrásodra!

Még ha tökéletesen keresőoptimalizált az oldalad és több mint ezer dollárt kerestél vele egy adott hónapban, bármikor történhet változás, ezért mindenképpen keress egyéb pénzkeresési stratégiákat. Mindig úgy tekints erre a lehetőségre, mint mellék jövedelem, ebben az esetben nem érhet csalódás.

  • Ne használj több mint három hirdetési „boxot” a weboldaladaon.

A Google összesen három hirdetési felületet engedélyez. Ebből következően, ha van egy a fejlécben, egy a „sidebar”-ban és egy a láblécben, akkor pontosan annyi felületed van, amennyi még engedélyezett. Nem is érdemes hirdetésekkel telerakni az oldaladat mert rontani fogja a felhasználói élményt.

 

Köszönjük, hogy elolvastad!

Tetszett a cikk? Lájkolj minket Facebookon!

Rólunk

Ízelítő korábbi bejegyzéseinkből:

7 IOS applikáció, amely gazdaggá tette feltalálóját.

Mi fán terem a kulcsszó?

A tökéletes főoldal titka

8 kiváló tipp, amivel felturbózhatod a weboldaladat!

Seo és minden, ami mögötte van...

Miért kell egy vagyont fizetnem a weboldalamért?

 

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://crazyit.blog.hu/api/trackback/id/tr7511694461

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása